Bon 1000 PLUS na wakacje – kiedy, dla kogo, na co?

Bon 1000 PLUS na wakacje – kiedy, dla kogo, na co?

 • Admin
Rząd publikuje coraz więcej szczegółów formy wsparcia dla polskiej turystyki w postaci bonu o roboczej nazwie 1000 PLUS. Znamy już część szczegółów, ale wiele osób chciałoby wiedzieć, dla kogo jest bon 1000 PLUS, na co można wydać 1000 złotych itd. Branża turystyczna, a więc i nasze biuro podróży NH1, również czeka na ostateczną wersją tej formy wsparcia.

Turystyka to jedna z branż, które najmocniej ucierpiały na wybuchu pandemii koronawirusa. Choć powoli rozpoczyna się odmrażanie gospodarki, w tym branży turystycznej, to pewne jest, ze straty będą duże.

Bon wakacyjny 1000 PLUS ma być więc formą rekompensaty dla branży turystycznej w Polsce, ale też formą zapomogi dla turystów. Wielu z nich na pewno finansowo ucierpiało z powodu koronawirusa.

Rząd odkrywa karty i sporo już wiemy, ale ostateczny kształt tej formy wsparcia branży turystycznej i turystów nie jest jeszcze znany.

Oto kilka faktów, które już znamy. Dane są aktualne na dzień 21 maja 2020 r., a każdy kolejny dzień może przynieść nowa informacje. Ostateczne informacje mamy poznać do 24 maja.

Aktualizacja - 8 czerwca 2020

1000 plus zmieni się w 500 plus

Prezydent Andrzej Duda ogłosił podczas wizyty w Ustce, że pojawił się inny pomysł na wakacyjny bon turystyczny. Bon turystyczny ma być przyznany w kwocie 500 zł na każde dziecko. Bon ma być w formie elektronicznej, nie dostaniemy pieniędzy do ręki.

Czekamy na kolejne szczegóły w tej sprawie.

 

1000 PLUS na wakacje – informacje i warunki

 

Oto podstawowe informacje o zapomodze 1000 PLUS dla turystyki:

 • Rząd chce przeznaczyć na niego w tym roku 7 miliardów złotych
 • Będzie to jednorazowa zapomoga w formie bonu/karty przedpłaconej/aplikacji – nie otrzymamy gotówki do ręki czy na konto
 • 900 zł ufunduje rząd, 100 zł pokryje pracodawca

 

1000 PLUS na wakacje – dla kogo

 

Kwotę 1000 złotych zapomogi turystycznej otrzymają osoby, które:

 • są zatrudnione na umowy o pracę
 • których miesięczny dochód nie przekracza średniej krajowej, czyli 5489,21 zł brutto

W jednej rodzinie bon może otrzymać kilka osób, o ile wszystkie spełniają powyższe kryteria

 

1000 PLUS na wakacje – kiedy?

 

Na razie nie znamy szczegółowych dat, ani daty rozpoczęcia wydawania bonów, ani terminu ich realizacji.

  

1000 PLUS na wakacje – na co można wydać?

 

Pieniądze z programu 1000 PLUS będzie można przeznaczyć tylko na usługi turystyczne w Polsce, w tym najprawdopodobniej na:

 • Zakup krajowej wycieczki
 • Opłacenie noclegu w hotelach, pensjonatach, hostelach, schroniskach
 • Opłacenie biletów wstępu do atrakcji turystycznych jak muzea, parki rozrywki, parki krajobrazowe, szlaki
 • Wynajęcie i opłacenie przewoźnika
 • Usługi dodatkowe

  

1000 PLUS na wakacje – gdzie i kiedy złożyć wniosek?

 

Tego na razie nie wiemy. Przypuszcza się, że wniosek o bon 1000+ na wakacje w Polsce będzie można złożyć w formie elektronicznej lub w gminie. W najbliższym czasie powinniśmy się dowiedzieć, gdzie złożyć wniosek 1000 PLUS.

Rząd nie wyklucza, że program 1000 PLUS na wakacje będzie kontynuowany w kolejnych latach, ale z większym udziałem pracodawców. Ma to być forma promocja zatrudnienia na oskładkowane umowy o pracę.

Jako biuro podróży NH1 pracujemy już nad specjalną ofertą WAKACJE 1000 PLUS, aby naszym Klientom zapewnić jak najlepszy wypoczynek w jak najlepszej cenie.

O kolejnych szczegółach programu 1000 PLUS dla turystyki będziemy informować.