Na trzy czy jeden dzień? Wyjazd na Słowacki Raj zachwyca wszystkich!

Na trzy czy jeden dzień? Wyjazd na Słowacki Raj zachwyca wszystkich!

  • Admin

Wyjazd na Słowacki Raj to przeżycie, które zostaje w pamięci na długo nawet u prawdziwych wyjadaczy turystyki, którzy widzieli już wiele. Już w jeden dzień można zobaczyć wiele. A do tego wszystko to jest tak blisko! Biuro Podróży NH1 zaprasza na wycieczki na Słowacki Raj!

 

 

 

Park Narodowy Słowacki Raj oferuje nieprawdopodobne widoki. Można je zobaczyć już w jeden dzień, ale zdecydowanie lepiej jest spędzić tam na przykład trzy dni. Kładki, mostki i drabinki rozciągają się tam nad malowniczymi kanionami i zapierającymi dech w piersiach wąwozami. Przy okazji zobaczycie jedną z największych jaskiń lodowych pełniutką lodu!

Fantazyjne wąwozy, malownicze wodospady, niezwykłe wychodnie i okna skalne, piękne formy krasowe, a nawet jedna z największych jaskiń lodowych na świecie – wszystkie te malownicze pejzaże można znaleźć naprawdę niedaleko, bo tuż za południową granicą Polski – u naszych sąsiadów Słowaków. Wyjazd na Słowacki Raj to przeżycie, który pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia, a piękne obrazy zapamiętuje się na długo.

 

 

Charakter terenu i konieczność ochrony przyrody wymusiły montaż na terenie Słowackiego Raju wielu drabinek, stopni i mostków rozciągniętych nad szumiącymi w dole potokami, i zapierającymi dech w piersiach wąwozami. Wszystko to sprawia, że wycieczki po Słowackim Raju są przyjemne zarówno dla osób, które nie chcą się mocno forsować, a jedynie pospacerować w odpowiednim dla siebie tempie oraz dla bardziej wymagających wędrowników, którzy mogą cieszyć się trudniejszymi szlakami. Trasy prowadzące kanionami zazwyczaj nie są zbyt długie, a ich przejście zajmuje średnio 2-3 godziny.   

Wielkim bogactwem przyrodniczym parku narodowego Słowacki Raj jest świerkowy las pokrywający 90% jego powierzchni. Żyzne gleby powodują, że roślinność jest bardzo zróżnicowana, co dodatkowo nadaje uroku krajobrazom.

Na terenie Słowackiego Raju żyje kilkaset gatunków zwierząt, m.in. niedźwiedzie, rysie, wilki, jelenie, sarny i inna dzika zwierzyna. Na skałach swoje gniazda wije wiele gatunków ptaków, które turystów witają śpiewem.

 


 

Jedną z najciekawszych i najbardziej emocjonujących atrakcji wyjazdu do Słowackiego Raju jest wąwóz uznawany za Przełom Hornadu. Przemierzając go, część trasy należy iść po metalowych, przymocowanych do pionowej skały i zawieszonych kilka metrów nad powierzchnią rzeki pomostach.

Wędrówka kanionem Hornadu oferuje również wiele więcej atrakcji. Po drodze pięknie prezentuje się Tomaszowy Wyhlad z niesamowitym widokiem na panoramę Tatr, wąwóz Sucha Bela czy Klasztorzysko, czyli malownicza polana, na której znajdują się ruiny średniowiecznego klasztoru.

Na terenie Słowackiego Raju znajduje się również jedna z największych jaskiń lodowych na świecie – Dobszyńska Jaskinia Lodowa (słow. Dobšinská ľadová jaskyňa). Jej cechą charakterystyczną jest niezwykła ilość lodu! Nigdzie poza obszarem alpejskim nie ma tyle lodu, którego grubość miejscami przekracza 25 metrów. Jego największa warstwa utrzymuje się w Wielkiej Komnacie.

Jaskinię odkryto w roku 1870, a dla zwiedzających udostępniono ją już rok później. Jest to jedna z pierwszych oświetlonych elektrycznie jaskiń na świecie (w 1887 r.). Nie bez powodu w roku 2000 została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Punktem wyjściowym do zwiedzania Słowackiego Raju jest Nowa Wieś Spiska (słow. Spišská Nová Ves), ośrodki Czingow (Čingov) i Podlesok od strony północnej oraz Dedinky od południowej strony.

Zapraszamy na jednodniowe lub trzydniowe wycieczki na Słowacki Raj, które cieszą się ogromną popularnością. Nieważne, który wyjazd wybierzesz, gwarantujemy, że pojedziesz z nami jeszcze nie raz i do tego samego będziesz namawiał swoich bliskich i przyjaciół.

Kup on-line tutaj:

SŁOWACKI RAJ – WYJAZD 1-DNIOWY

SŁOWACKI RAJ – WYJAZD 3-DNIOWY