MAJÓWKA W TATRACH I PIENINACH 5 DNI

MAJÓWKA W TATRACH I PIENINACH 5 DNI

  • Admin
Przeżyj niezapomniany weekend majowy w Tatrach i Pieninach! Czeka Cię pięć dni aktywnego wypoczynku wśród górskich szczytów i najpiękniejszych krajobrazów. Odpocznij od miejskiego zgiełku podziwiając piękno natury. Noclegi w pensjonacie w Pieninach, blisko zalewu Czorsztyńskiego, z malowniczym widokiem na Tatry.

Spędź majówkę w Tatrach i Pieninach. Przeżyj pięć niezapomnianych dni, odpoczywając od miejskiego zgiełku, wśród górskiej ciszy i malowniczych krajobrazów. Zapewniamy pełne pięć dni atrakcji oraz noclegi w pięknym pensjonacie w Pieninach, z urzekającym widokiem na Tatry. Obiekt położony jest 20 minut spacerem od zalewu Czorsztyńskiego. Podczas pobytu zapewniamy śniadania i obiadokolacje. Wszystkie pokoje są z łazienkami, do wyboru 2,3 i 4-osobowe.

Program wyjazdu:

Dzień 1:

Przyjazd do pensjonatu w okolicach godziny 10:00, zakwaterowanie oraz czas wolny. 

Godzina 12:00 Zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie, oraz zamku w Niedzicy. 

Zamek w Czorsztynie to jedno z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc tego regionu. Dawniej był polską warownią, wzniesioną na skale 95 metrów ponad poziomem rzeki Dunajec. Pełnił ważną role twierdzy granicznej przy starym szlaku łączącym Małopolskę z Węgrami. Zamek był ufundowany przez samego Kazimierza Wielkiego, przeżył setki lat świetności i rozkwitu, jednak później został w dużej części zniszczony w wyniku pożaru. Na jego terenie obejrzeć można między innymi imponujące mury obronne, wieżę, piwnice oraz kuchnię.

Zamek w Niedzicy, według legendy, był miejscem uwięzienia słynnego Janosika. Los obszedł się z nim łagodniej niż z zamkiem w Czorsztynie, dlatego też pozostał w stanie prawie nienaruszonym do dziś. Zamek niedzicki był plenerem wielu filmów. Od marca 1955 r. kręcono w nim ujęcia do filmu Zemsta, na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Zamek był również miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych Janosik oraz Wakacje z duchami. Jedną z najbardziej tajemniczych kart w jego historii jest odnalezione, podobno tuż po II wojnie światowej, inkaskie "kipu", czyli rodzaj zapisu informacji pismem węzełkowym, które zawiera ponoć informacje o ukrytym skarbie.

Godzina 18:00 Obiadokolacja

Godzina 20: 00 Wieczorek zapoznawczy w formie zabawy integracyjnej z zespołem góralskim. Menu: 2 dania gorące, zimna płyta, napoje ciepłe i zimne, ciasta i owoce.

Dzień 2:

Godzina 8.30- 10:00: śniadanie 

Godzina 10.30: wyjazd z pensjonatu. Przejazd na Słowację. Zwiedzanie:

Cieszącej się niezwykłą popularnością ścieżki w Koronach Drzew Bachledka. Znajduje się ona w samym sercu gatunkowo zróżnicowanego lasu Pienińskiego Parku Narodowego. Nie będzie to zwykły spacer, nie będziesz spacerować po ziemi, ale wśród wierzchołków sosen i świerków, na wysokości 24 metrów nad ziemią. Całość trasy to 1234 metry (choć sama ścieżka ma 603 metry). Zwieńczeniem trasy jest 32 metrowa wieża widokowa z przepiękną panoramą Tatr Bielskich i Pienińskiego Parku Narodowego.

Jaskinia Bielańska (Belianska jaskyňa) jest jedyną udostępnioną dla zwiedzających jaskinią w Tatrach Wysokich. Jest znana dzięki dziwacznym formom skalnym oraz bogactwu występowania kalcytowej sintrowej ornamentyki. Pomimo faktu, że zainteresowanie atrakcjami przyrodniczymi jaskini trwa od ponad 125 lat, okoliczności jej powstawania nie są do dziś w pełni wyjaśnione.

Godzina 19:00 przyjazd do pensjonatu Obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 3 

Godzina 8.30- 9:30 śniadanie 

Godzina 10.00 wyjazd z pod pensjonatu. Przejazd na Słowację. 

Wycieczka w doliny Tatr Słowackich, spacer do Popradzkiego Stawu, dawniej Rybiego Stawu. Jednego z piękniejszych tatrzańskich jezior, znajdujących się u wylotu Doliny Złomisk na wysokości 1949 m n.p.m. Staw jest jednym z nielicznych tatrzańskich jezior, w którym naturalnie występują ryby. Z Doliny Złomisk spływa do niego Zmarzły Potok, natomiast w kierunku południowym wypływa Potok Krupa (ten później łączy się z Potokiem Mięguszowieckim dając początek rzece Poprad). 

UWAGA: Dla zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania w tym dniu, wjazdu na drugi co do wielkości szczyt Tatr - Łomnica. Koszt około 50 euro od osoby. Wymagana zrobiona dużo wcześniej rezerwacja oraz opłata. Na sam szczyt wjeżdża może wjechać tylko 14 osób, czas przebywania na szczycie 50 minut.

Godzina 19:00 Przyjazd do pensjonatu Obiadokolacja.

Godzina 20.30 Zabawa z zespołem góralskim i poczęstunkiem.

Dzień 4 

Godzina 9.00 - 10:30 Śniadanie 

Godzina 11.00 wyjazd z pod pensjonatu. Przejazd na Słowację. 

Wypoczynek w Basenach Termalnych na Słowacji lub wejście z przewodnikiem na szczyt "Trzy Korony"

Gorące źródła na Słowacji cieszą się wielką popularnością, trudno się dziwić, gdyż relaks w wodzie o leczniczych właściwościach jest tym, o czym marzy każdy zmęczony turysta. Słowacy wykorzystali do maksimum swoje naturalne bogactwa tworząc bogate zaplecze, obejmujące fantastyczne aquaparki oraz uzdrowiska.

Trzy Korony to najpiękniejszy szczyt Pienin. Słynną skalną koronę, tworzy pięć turni szczytowych. Najwyższa z nich to Okrąglica, licząca 983 m, na której znajduje się platforma widokowa – zobaczymy niej przepiękną panorama na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry. Pozostałe szczyty to Płaska Skała, Nad Ogródki, Pańska Skała i Niżnia Okrąglica.

Godzina 19:00 Obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 5

Godzina 9.00- 10:30 śniadanie 

Godzina 11.00 wyjazd z pod pensjonatu. 

Pożegnanie z górami, Szczawnica i spacer "Drogą Pienińską", niezwykle pięknym i malowniczym terenem, biegnącym przez Przełom Pieniński. Droga zaczyna się w Szczawnicy, obok przystani, gdzie zatrzymują się tratwy flisackie. Po trzech kilometrach prowadzi już słowacką stroną, można tędy dotrzeć do słowackiej wsi Leśnica, z przydrożnymi karczmami, a dalej do Czerwonego Klasztoru, zabytkowego obiektu, udostępnionego do zwiedzania.

Idąc dalej Drogą Pienińską zobaczymy pionową ścianę Sokolicy, wznoszącą się nad samym brzegiem Dunajca, strome stoki Siedmiu Mnichów, a na samym końcu szczyt Trzy Korony, wznoszący się po przeciwnym brzegu Dunajca.

Godzina: 16:00 Wyjazd w drogę powrotną 

Cena: 920 zł (osoba) dzieci do lat 10 - 20% zniżki.

Możliwość płatności w 2 równych ratach, pierwsza wplata przy podpisaniu umowy 2 wplata do dnia 10 Kwietnia 2019 

Cena zawiera:

  • przejazd  na trasie w/w miast autobusem, wycieczki. 
  • cztery  śniadania i cztery obiadokolacje
  • zabawę  integracyjną z zespołem góralskim oraz cateringiem: 2 dania  gorące, zimna płyta, napoje ciepłe i zimne, ciasta i owoce. 
  • cztery  noclegi w pokojach 2,3 i 4 osobowych, z łazienką ubezpieczanie
  • opiekę  pilota
  • opiekę  licencjonowanego przewodnika na wszystkie dni pobytu.


Cena nie zawiera:

      Biletów  wstępu do w/w atrakcji z programu. Około 50 euro i 50 zł po  stronie polskiej. 


Wyjazd 01. 05. 2019 r. w godzinach wczesno porannych, z miast: Radom, Kielce, Kraków, Katowice, Warszawa. Przyjazd do Czorsztyna w okolicach godziny 10.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu. Organizator nie odpowiada za ewentualny brak możliwości zrealizowania powyższych atrakcji, z przyczyn niezależnych od niego.

Zdobądź więcej informacji i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania lub zapisz się na wyjazd. Napisz: biuro@nh1.pl lub zadzwoń: 721 999 440 

Wycieczkę on-line możesz zakupić klikając w link: https://www.nh1.pl/produkt/215/4