Skalne Miasto i Błędne Skały trzydniowy wyjazd w Góry Stołowe

Skalne Miasto i Błędne Skały trzydniowy wyjazd w Góry Stołowe

  • Admin

Weź udział w trzydniowym wyjeździe w Góry Stołowe! Podczas niezapomnianej i pełnej wrażeń podróży odwiedzimy najpiękniejsze miejsca w tym regionie: Skalne Miasto, Błędne Skały oraz Jaskinię Niedźwiedzią. Zdobędziemy najwyższe szczyty w Sudetach: Śnieżkę i Szczeliniec Wielki.

Skalne miasto

Każdy z nas pamięta jeszcze dziecięce marzenia o tym, żeby choć na chwilę przenieść się do zaczarowanej krainy. Spacerować bajkowymi labiryntami, gdzie zachwyca fantazyjna przyroda, a otoczenie wygląda jak z bajki! Nic prostszego! Wystarczy przekroczyć czeską granicę, aby spacerując po piaskowych labiryntach i meandrach skalnych miast poczuć się niczym filmowy bohater! Nie ma w tym ani trochę przesady, bo skalne miasto w czeskim Adršpach posłużyło za plan filmowy hollywoodzkim twórcom ekranizacji powieści C.S. Lewisa Opowieści z Narni. Unikalna atrakcja zachwyci każdego miłośnika malowniczych widoków!

Pierwsi turyści docenili piękno okolicy już w 1700r. Przyjeżdżali do miasteczka z okolicznego Śląska. Nieco ponad 100 lat później skalne miasto nawiedził ogromny pożar, który absurdalnie przysłużył się turystyce, oczyszczając skalne labirynty z rosnących w nich drzew. Piętnaście lat po pożarze, przedsiębiorczy właściciel ziemski Ludvík Karel Nádherný kazał wybudować w skalnym mieście bramę gotycką, która zaklinowana pomiędzy skałami stanowiła wejście do bajkowej krainy. Powód jej powstania był bardzo prozaiczny, służyła bowiem do pobierania opłat od zwiedzających.

Skalne miasto to nic innego jak zbudowane z piaskowca płytowego unikalne formy skalne. Monumentalne, wysokie na 100 metrów skalne ściany swoim ukształtowaniem zapierają dech w piersiach. Są takie, które przypominają splecionych w uścisku kochanków i takie pomiędzy którymi trzeba się przeciskać dotykając rozłożonymi rękami ścian. Niektóre wymagają wchodzenia po specjalnych schodach, a jeszcze inne wędrowania po kładkach i mostach. Skalne miasto oferuje zwiedzającym niezwykły skalny wodospad i bajkowe szmaragdowe jezioro, po którym można popływać łodzią z bardzo dowcipnymi flisakami.

 


Błędne skały w Górach Stołowych

Nieopodal czeskiego skalnego miasta, tym razem po polskiej stronie znajdują się równie piękne co skalne miasto – Błędne Skały. Położone w Górach Stołowych, stanowią unikalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych. Skały tworzą tutaj magiczny labirynt, przybierając coraz to bardziej wymyślne formy. Przypominają maczugi, gigantyczne grzyby, klepsydry i baszty. Wąskie przejścia, tunele, zakamarki i kamienne wąwozy prowadzą do punktu widokowego o nazwie "Skalne Czasze". Rozpościera się z niego widok na Szczeliniec Wielki i Mały, Broumovska Vrchovina, miejscowość Machov, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Karkonosze! Przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Karkonosze!  

Szczeliniec Wielki

Podróżując po Górach Stołowych trzeba udać się na ich najwyższy szczyt, wysoki na 919m Szczeliniec Wielki. Wraz z Małym Szczelińcem (896 m) wznosi się 150 m nad Karłowem formując szeroki, płaski masyw z licznymi wąskimi szczelinami i głębokimi wąwozami (do 18 m), na dnie których nawet w lato leży śnieg. Główna atrakcja Sudetów to najwyższa w Europie góra zbudowana z niesfałdowanego piaskowca. Wędrując trasą dla zwiedzających można natknąć się na niezwykle wymyślne formy skalne o kształtach podobnych do zwierząt i ludzi: "Mamuta", "Słonia", "Kwokę", "Wielbłąda", ,,Murzynka”, ,,Pałac” czy ,,Pannę”. Ich kształty działając na ludzką wyobraźnię, stały się kanwą wielu legend, jak chociażby tej o zamku i księżniczce, która zakochała się w Murzynie, kupcu przejeżdżającym opodal ze swoją karawaną. To zaś rozgniewało zazdrosnego Ducha Gór – Liczyrzepa, który od dawna starał się o rękę panny, więc z zazdrości cały zamek wraz z księżniczką, a także Murzyna z orszakiem, zamienił w skały.  
Jaskinia Niedźwiedzia

Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika to Jaskinia Niedźwiedzia. Położona na prawym zboczu doliny Kleśnicy, jest najdłuższą jaskinią w Sudetach oraz jedną z najokazalszych w Polsce. Odkryto ją przez przypadek, w 1966 roku podczas eksploatacji kopalni marmuru. Dla turystów udostępniono ją w 1983r. po wielu pracach badawczych, geologicznych, górniczych i budowlanych. Rozłożone horyzontalnie korytarze mają łączną długość ok. 5 km i znajdują się na wielu poziomach, głębokich na 100m. Poziom górny zachowany jest szczątkowo. Poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową jaskini oraz dużą ilością kości zwierząt epoki lodowcowej. Partie dolne są niedostępne dla turystów. Podczas eksploracji jaskini natrafiono w namuliskach na szczątki tysięcy zwierząt plejstoceńskich, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego, stąd nazwa Jaskinia Niedźwiedzia.
Śnieżka

Ostatnim etapem podróży będzie zdobycie królowej Karkonoszy, wysokiej na 1603m Śnieżki! Zwana niegdyś "Górą Olbrzymią" od wieków przyciąga uwagę turystów swoją sylwetką i bardzo często zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Na szczycie panuje specyficzny klimat, podobny do tego za kołem podbiegunowym, czego konsekwencją jest usytuowana na niższych szczeblach, unikalna dla tej szerokości geograficznej - roślinność alpejska. Pierwszy raz zdobyto Śnieżkę w 1465r., a pierwsze schronisko dla turystów powstało tu w 1850 r. Jak mówią lokalne opowiadania prywatnym hobby właściciela były obserwacje wschodów i zachodów słońca, co do dziś jest wielką atrakcją dla turystów. W 1897 roku, z urzędu pocztowego na Śnieżce, wysłano 12 tysięcy pocztówek, a w 1900 roku, dziennie sprzedawano tu do 1500 kart pocztowych. Liczby te świadczą o niezwykłej popularności królowej Sudetów oraz o natężeniu panującego tu ruchu turystycznego. Szczyt zdobędziemy od urokliwej strony czeskiej.

Weź udział w trzydniowym wyjeździe w Góry Stołowe! Podczas niezapomnianej i pełnej wrażeń podróży odwiedzimy najpiękniejsze miejsca w tym regionie: Skalne Miasto, Błędne Skały oraz Jaskinię Niedźwiedzią. Zdobędziemy najwyższe szczyty w Sudetach: Śnieżkę i Szczeliniec Wielki. Naszą bazą noclegową będzie Kudowa-Zdrój. Uzdrowiskowa miejscowość, malowniczo położona w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, tuż przy granicy z Czechami.

Zapewniamy pełne 3 dni niesamowitych wrażeń. 

Wyjazd nocą około godziny 24:00 z miast: Warszawa, Radom, Skarżysko-Kamienna, Kielce, Kraków, Katowice, Gliwice

* z innych miast prosimy o kontakt, istnieje możliwość za dopłatą zorganizowania transportu

Cena: 670 zł 

Daty wyjazdów i możliwość kupienia wycieczki on-line kliknij tutaj: Błędne Skały i Skalne Miasto - 3 dni

Cena zawiera:

  • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych atrakcji, 
  • Nocleg w pokojach 2-, 3-osobowych z prywatnymi łazienkami,
  • Wyżywienie ( śniadania i obiadokolacje )
  • Ubezpieczenie,
  • Przejazd komfortowym busem lub autokarem,
  • Opieka pilota oraz wykwalifikowanego przewodnika,

BRAK UKRYTYCH OPŁAT!

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Napisz: biuro@newshotel.pl lub zadzwoń: 721 999 440

organizator : nH1.pl

Po niżej zdjęcia z naszych wypraw.